Industrial Tech Forum 2024: Форумът за технологични иновации в промишления сектор
Аргон и газови смеси за заваряване и рязане в зала 3, щанд D3a
Софтуерното решение за мониторинг на производството QUINX MDC 4000

Нови електроерозийни машини ROBOCUT α-CiC на FANUC с модернизирана конструкция и по-интуитивна работа

Новата серия машини за нишкова електроерозийна обработка (EDM) ROBOCUT α-CiC на FANUC се отличава с по-голяма надеждност, бързина и прецизност от предшестващите я модели, съобщават от компанията. Подобренията в ROBOCUT α-CiC включват напълно нова конструкция, компенсация на грешката в стъпката по цялата работна повърхност, драстично опростено позициониране при отрязване на конусовидни детайли и подсилена маса.

„Като предлага всеобхватно, висококачествено отрязване и безкомпромисна надеждност в множество приложения, новата машина за нишкова електроерозийна обработка ROBOCUT α-CiC дава съществено конкурентно преимущество както на подизпълнители, така и на OEM“, подчертават от FANUC. Компанията ще ни представи новата серия машини от 14 до 17 септември.

От фирмата отбелязват, че управлението на машината е лесно и интуитивно благодарение на новия, подобрен интерфейс FANUC iH Pro, а времето за инсталация и поддръжка е съкратено значително. ROBOCUT α-CiC разполага и с ново поколение технология за подаване с цел да се осигури още по-висока скорост на рязане без късане на нишката, посочват от FANUC.

Софтуерното решение ROBOCUT-Linki позволява да се следят операциите, да се получават предупреждения по имейл, да се управлява разходването на консумативи и да се прехвърлят програми. С Linki клиентите могат да свържат до 32 машини ROBOCUT α-CiC, поддържащи IoT.

Сред останалите характеристики на машините са технология за автоматично подаване при вдяване на нишката ROBOCUT AWF, ротационна маса със скали с висока разделителна способност ROBOCUT CCR, която увеличава възможните приложения, подаващо устройство за 20-30 kg нишка за допълнително увеличаване на продължителността на непрекъсната работа без оператор и възможност за свързване с колаборативен робот чрез един-единствен Ethernet кабел. Възможно е пълно персонализиране на машината във всеки един етап от експлоатацията й с цел създаване на решения, които отговарят на специфични изисквания.

Серията включва моделите ROBOCUT α-C400iC и ROBOCUT α-C600iC с максимална зона на рязане до 1050 x 775 x 400 mm и максимално тегло на заготовката от 1000 kg.

Повече информация за новата серия машини за нишкова електроерозийна обработка (EDM) ROBOCUT α-CiC на FANUC ще откриете в зала 4, щанд С3 на изложение MachTech&InnoTech 2021.